Warning: Creating default object from empty value in /home/avanaman/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 494

اطلاعات فني نمایشگرهای LED

LED چیست؟

LED مخفف کلمات Light emitting diode است معنی دیود ساطع کننده نور را می‌دهد.دیود نیمه هادی الکترونیکی کوچک است که انرژی الکتریکی را به نور مرئی تبدیل می کند.ترکیب شیمیایی مورد استفاده در یک LED تعیین رنگ، روشنایی و بهره وری قدرت آن است. هیچ یک از قطعات LED ها حساس و شکننده نیستند و قبل از اتمام طول عمر استانداردشان نمی سوزند.این لامپها بسیار با کیفیت و کارامد هستند و عمل تابش نور از طریق الکتریسیته انجام می شود نه گرما پس مانند لامپ های معمولی رشته سیم ندارند. طول عمر آنها بسیار طوالنی و در حدود 100000، ساعت می باشد( نزدیک به 11 سال) .

 

 

ماژول چیست؟

 به كوچكترين قسمت از هر نمايشگر كه خود به صورت مجزا قابليت پخش تصوير را داشته باشد ماژول گفته مي شود .

 

 

 پیکسل چیست؟

پیکسل کوچک ترین عنصر تصویر است. پیکسل نقاط نور است که با هم روشن می شوند و به شکل حروف، کلمات، تصاویر گرافیکی، انیمیشن، و تصاویر ویدئویی در می آیند. یک پیکسل را می تواند از یک LED تک، LED های متعدد از همان رنگ و یا LED های مختلف از رنگ های مختلف ساخته شده باشد.در هر پیکسل 

با ترکیب میزان شدت نور سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی رنگ مورد نظر تولید می گردد. هر پیکسل از فاصله نزدیک دارای رنگ های قرمز ، سبز و آبی قابل تفکیک می باشد ولی از فاصله دور فقط یک رنگ در پیکسل دیده می شود و در نهایت ترکیب این نقاط نورانی ، تصویر در نمایشگر ایجاد می گردد.

 

 

دات پیچ چیست؟

به فاصله مركز تا مركز دو پيكسل دات پيچ گفته مي شود ( بر اساس ميليمتر) هرچه مقدار فاصله دات پيچ ها  بيشتر شود تراكم ال اي دي كمتر شده و كيفيت تصوير كمتر مي شود . انتخاب نمایشگری با دات پیچ مناسب نه تنها در کنترل هزینه نقش دارد، بلکه در کاربری صحیح نمایشگر هم موثر است.

 

رزولوشن چیست؟

به تعداد کل پیکسل در نمایشگر رزولوشن گفته می شود .که یکی از عوامل اصلی بیان کننده کیفیت ظاهری نمایشگر می باشد. هرچقدر رزولوشن نمایشگر بالاتر باشد تصویر با کیفیت بالاتری ایجاد خواهد شد و اثر بهتری در بیننده خواهد گذاشت . رزولوشن معمولا به صورت حاصلضرب تعداد پیکسل در عرض و ارتفاع نمایشگر بیان می شود . 

درخشندگی چیست؟

درخشندگی نمایشگر به شدت نور نمایشگر در واحد متر مربع گفته می شود که واحد آن بر حسب NIT می باشد که معادل واحد درخشندگی تشعشعی بر حسب کاندلا بر متر مربع می باشد. هرچه عدد درخشندگی بزرگتر باشد نمایشگر نو و درخشندگی و اثر گذاری بیشتری خواهد داشت . استفاده از LED های مرغوب باعث درخشندگی بیشتر نمایشگر در طول عمر کاری آن خواهد شد.

کنتراست چیست؟

نسبت کنتراست بیانگر اختلاف بین سطوح مشکی نسبت به سطوح سفید نمایشگر و یا به تعبیری دیگر نشانگر اختلاف بین روشنایی تاریکترین و روشن ترین نقاط تصویر در نمایشگر می باشد سطوح منعکس کننده نور بر روی نمایشگر و سایبانهای اطراف هر پیکسل برای جلوگیری از اثر نورهای اطراف و نور خورشید  ، همگی بر روی نسبت کنتراست اثر می گذارند. هرچه این عدد بزرگتر باشد تصویر با وضوح و کیفیت بالاتری مشاهده خواهد شد.

زاویه دید چیست؟

 با توجه به اینکه در اکثر اوقات مخاطبان در حال حرکت از مقابل نمایشگر می باشند و یا با زوایای متفاوت در برابر نمایشگر قرار دارند لازم است تا تصویر نه تنها در مقابل نمایشگر بلکه در زوایای دیگر درست دیده شود.صفحه نمایش LED زمانی که دید مشاهده کننده از روبرو باشد در درخشان ترین حالت است و این درخشندگی به آهستگی با افزایش زاویه دید کاهش پیدا می کند. در واقع زاویه دید به میزان روشنایی LED ها مربوط می شود. تولید کننده های لامپ LED زاویه دید را زاویه کاملی تعریف می کنند که میزان روشنایی در آن از مرکز LED محاسبه می شود.

 

 

 ميدان دید

مشاهده فواصل بر اساس نوع صفحه نمایش و فاصله از صفحه نمایش محاسبه می شود و به فاصله ای گفته می شود که تصاویر تابلو در آن به صورت واضح قابل دیدن است      

دقت در پردازش رنگ:

کنترل های مورد استفاده این شرکت با استفاده از 16 بیت داده پردازش هر رنگ ، می توانند 65536 سطح برای هر رنگ اصلی و در نهایت 281 تریلیون رنگ تولید نمایند که باعث ایجاد تصویر واقیعتر با رنگهای زنده تر و جزییات واضح تر می گردد.

سرعت فریم تصویر چیست؟

این سرعت بیانگر تعداد فریم تصویر در ثانیه می باشد که محصولات این شرکت دارای سرعت فریم تصویر بیش از 60 بار در ثانیه می باشد و این سرعت فریم باعث می شود تصویر در چشم مخاطب پرپر نزند. 

تصویر یک نمایشگر LED می تواند به چندین تصویر کوچکتر تقسیم شود. بطور مثال یک قسمت می تواند کانال 3 تلویزیون و قسمت دیگر میتواند یک برنامه تبلیغی از DVD و قسمت دیگر صفحه تصاویر زنده یک دوربین فیلم برداری را به صورت همزمان نمایش بگذارد.LED های غول پیکر به وسیله ورودی وخروجیهای مختلف ( Ports ) به شکل مجزا و یا به طور همزمان توسط یک دستگاه رابط بنام Switcher قابلیت اتصال به منابع تغذیه گوناگونی نظیر کامپیوتر، ویدیو، دوربین فیلم برداری ، DVD ،CD و ...را دارا می باشند و بدین طریق اطلاعات مورد نظر را از منابع مذکور دریافت و بر روی صفحه به نمایش می گذارند.وبرنامه نرم افزاری وظیفه ارسال و مدیریت تصاویر بر روی صفحه نمایشگر را بر عهده دارد

 

New layer...

فروش و اجاره نمایشگرهای بزرگ شهری